Sladké dobroty

Spaříme 150g jáhel poté přidáme dvojnásobné množství horké vody a vaříme do měkka se skořici, třtinovým nebo kokosovým cukrem dle chuti, trochu kardamomu, sůl, pár kapek citronu, trochu horké vody pokud je potřeba, když jsou jáhly uvařené, přilijeme plechovku kokosového mléka s 1 vanilkovým pudinkem bez lepku, necháme přejít varem a rozmixujeme...

Vidličkou smícháme 1,5 šálku špaldovou mouku s ČL karobu, přidáme třetinu šálku rýžového oleje, špetku mletého koriandru, čtvrt šálku ledové vody. Propracujeme v těsto a necháme zchladnout 20 min. v lednici. Těsto pak namačkáme do formy cca 22 cm. Pečeme ve vymazané otevřené dortové formě, při 250 C, aby byl základ křehký.

Čoko dort

09.12.2019

Sušenky a kešu rozemeleme v sekáčku na drobečky a přilijeme rozpuštěné máslo. Připravenou hmotu natlačíme na dno formy o průměru 25 cm.

Dortovou formu o průměru 24-26 cm vyložte pečicím papírem. Sušenky rozdrťte v robotu nebo v plastovém sáčku válečkem. Máslo rozehřejte, přisypte sušenkové

Kaštany s mandlemi rozmixujeme co nejvíce najemno. Přilijeme mléko a pořádně promícháme (můžeme promixovat tyčovým mixérem).